Zbarkon në Torino, Juventusi rikthen një “ish”

0

Juventusi nuk humbet kohë në merkato. Bardhezinjtë e kanë gjetur zëvendësuesin menjëherë zëvendësuesin e Medhi Benatias, i cili zgjodhi Katarin për të vijuar karrierën e tij. Pak momente më parë, Martin Kaseres, ka zbarkuar në Torino, për të kryer vizitat mjekësore dhe më pas do të hedhë firmën në kontratë.

Urguajani vjen nga Lacio dhe ky është rikthimi i dytë te Juventusi për të. Pas sezonit 2009/2010, Kaseres u rikthye në Torino në vitin 2011, ku qëndroi për pesë vite të tjera me ekipin bardhezi. Tani, pas eksperiencave me Sauthemptonin, Veronën dhe Lacion, ka vendosur të bashkohet përsëri me “zonjën e vjetër”.


Sipas atyre që thuhet në mediat italiane, besohet se marrëveshja me Lacion do të mbyllet për 600 mijë euro.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.