Xhukiç e pranon: Goli i parë na çliroi!

0

“Jam shumë i lumtur. Luftuam fort për 90 minuta dhe fituam ndaj një rivali shumë të vështirë. Goli i Toshiç na ndihmoi shumë dhe më pas e patëm më të lehtë të mbroheshim e të gjenim hapësira. Falënderoj tifozët, ishin të shkëlqyer”. Miroslav Xhukiç ka folur pas ndeshjes në konferencën për shtyp, duke u shprehur i kënaqur:  “E dinim që detajet do vendosnin. Ishte një ndeshje pa shumë shanse për shënim, goli i parë vendosi shumë dhe u çliruam. Dinamo Kievi fitoi, jemi të dytët dhe na e ka lehtësuar goxha punën.

Tani luajmë një finale në shtëpi dhe e kemi vetë në dorë kualifikimin. Toshiç mungon ndeshjen e ardhshme? Humbje e madhe për ndeshjen e ardhshme, ashtu si Sumah sot ishte mungesë e rëndësishme. Kundërshtari na detyroi të tërhiqemi në pjesën e dytë, por kjo mënyrë loje na përshtatet”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.