Vllaznia “ndez motorët”, zgjohet edhe Flamurtari

0

Superiorja ka përfunduar dhe tashmë sytë janë nga merkato. SportEkspres.com deri në fund të merkatos do të përditësojë lëvizjet zyrtare që bëhet në klubet e elitës së futbollit shqiptar. Deri më tani janë të konfirmuara lëvizjet e mëposhtme.

LËVIZJET E MERKATOS SË VERËS

PARTIZANI
Afrime: Enea Bitri (rikthim nga huazimi – Kamza), Uilliam Kordeiro (Kukësi), Esin Hakaj (Teuta) , Rron Broja (Shkupi), Jozef Ekuban (huazim – Hellas Verona), Brian Braun (Reno 1868), Aldo Teqja (Skënderbeu), Theofilus Solomon (Ujpesht), Deian Boldor (Hellas Verona – huazim)

Largime: Skënder Gega, Rubin Hebaj (përfundim huazimi – Domzhale), Dilly Duka, Sodiq Atanda (Hapoel Kfar Saba), Ardit Hila, Lum Rexhepi, Dashamir Xhika (Kukësi)
Trajner: Franko Lerda, i konfirmuar

KUKËSI
Afrime: Arlind Kalaja (rikthim nga huazimi-Kastrioti), Ilir Avdyli (Kamza), Emiljano Musta (Flamurtari), Marko Van Basten Çema (Dinamo), Bruno Lulaj (Skënderbeu), Tome Kitanovksi (Sabail), Enis Gavazaj (Skënderbeu), Oumar Kamara (Besëlidhja – huazim), Mirlind Daku (Osijek – huazim); Armend Çajani (Genç Kalemler)

Largime: Maurice Gomis (përfundim huazimi – SPAL), Rexhinaldo (Shahter Karagandi), Irakli Dzaria, Uilliam Kordeiro (Partizani), Arlind Kalaja (Teuta), Kristi Joti, Faton Maloku (Drita), Arbër Çyrbja (Teuta), Ernest Gjoka, Simo Rrumbullaku, Stivi Frashëri
Trajner: Shpëtim Duro, i konfirmuar 

TEUTA
Afrime: Dajan Shehi (rikthim nga huazimi – Kastrioti), Xhonathan Lajthia (rikthim nga huazimi – Erzeni) ; Rustem Hoxha (Luftëtari), Blagoja Todorovski (Shkëndija Tetovë), Aleksandro Kuro (Kerkyra), Albano Aleksi (Luftëtari), Arlind Kalaja (Kukësi), Darko Nikaç (Iskra); Orjan Xhemalaj (Erzeni), Arbër Çyrbja (Kukësi), Emiljano Vila (Kerkyra)

Largime: Erlis Frashëri (Gjilani), Latif Amadu, Ditmar Bicaj (Bylisi), Seku Kamara (përfundim huazimi – Besëlidhja), Dajan Shehi (Vllaznia), Esin Hakaj (Partizani), Armando Vajushi, Klinti Qato, Bubakar Traore (Hapoel Kfar Saba), Tefik Osmani (Tirana), Gerhard Progni (Gjilani), Tomislav Bushiç (Gjilani)
Trajner: Bledi Shkëmbi, i konfirmuar

LAÇI
Afrime: Kirian Nuabueze (Drita), Aleksandar Ignjatoviç (Sloboda Tuzla), Rudolf Turkaj (Iliria), Renato Spahiu (Kronos Argyradon), Aleksandros Zaimi (Apollon Larisa), Teldiano Zhunior – Teko (Treze), Julian Shehu (Kastrioti), Flosard Malçi (Ilsyakos), Damian Gjini (AOX Kissamikos), Dimitri Stazhila (Al Mojzel) 

Largime: Malik Mane (Atyrai), Bojan Najdenov, Ivan Galiç, Jon Mersinaj dhe Enis Çokaj (përfundim huazimi-Lokomotiva Zagreb), Denis Pjeshka, Klaudio Çema, Antoni Okpotu (Difaa El Jadida), Sebastian Toro, Fjoart Jonuzi, Erisildo Smaçi (Apolonia), Ded Bushi (Besëlidhja), Gentian Selmani (Menemespor), Ndriçim Shtubina (Vllaznia), Nikola Eler

Trajner: Sulejman Starova, i konfirmuar

SKËNDERBEU
Afrime: –
Largime: Kristi Vangjeli (Adelaide Olympic), Orges Shehi, Kuasi Sibo (përfundim huazimi – Watford), Marko Pervan (përfundim huazimi – Osijek), Bruno Lulaj (Kukësi), Aldo Teqja (Partizani), Enis Gavazaj (Kukësi), Leonit Abazi (Prishtina) 

Trajner: ?

FLAMURTARI
Afrime: Semir Bajraktareviç (Maccabi Ahi Nazareth); Largime: Lejdi Liçaj, Emiljano Musta (Kukësi), Elton Kale (Tirana), Idriz Batha (Tirana), Agustin Torasa (Tirana), Enea Koliçi, Blerim Kotobelli, Franc Veliu, Artim Pollozhani, Argjend Mustafa (Drenica), Andi Ribaj, Ilir Daja
Trajner: Gerd Haxhiu, i konfirmuar 

LUFTËTARI 
Afrime: Ardit Hoxhaj; Largime: Shkëlzen Ruçi (Gjilani), Albano Aleksi (Teuta), Rustem Hoxha (Teuta), Xhekson (Gjilani), Vladimir Esin, Oltion Rapa (Gjilani), Mërgim Neziri (Aalen 1921), Ismael Dunga (Tirana), Edvan Bakaj (Tirana), Realdo Fili, Dimitri Koconis (Panachaiki), Behar Ramadani (Vllaznia)
Trajner: Klevis Dalipi, i konfirmuar

TIRANA
Afrime: Elton Kale (Flamurtari), Agustin Torasa (Flamurtari), Idriz Batha (Flamurtari), Ismael Dunga (Luftëtari), Edvan Bakaj (Luftëtari), Pano Qirko (Flamurtari), Tefik Osmani (Teuta)

Largime: Toni Mauexhe (Al Arabi FC), Namdi Oduamadi, Junus Sentamu, Vincent Atinga, Bedri Greca (Gjilani), Marvin Turtulli, Klisman Cake (Struga Trim-Lum)
Trajner: Ardian Mema, i konfirmuar

VLLAZNIA
Afrime: Herald Marku (Kastrioti), Dajan Shehi (Kastrioti), Filip Gligorov (Dunarea Çalarashi),  Aleksandar Ristevski (Pobeda), Behar Ramadani (Luftëtari), Ndriçim Shtubina (Laçi), Maksim Çojoçaru (Çodru Lozova)

Largime: Dan Ignat, Valto Zeqaj, Dejvi Bilali, Kollins Eziamaka, Alsid Tafili (Liria Prizren), Erind Selimaj (Flamurtari Prishtinë), Silvio Zhunior (Zlate Moravce), Olsi Gocaj, Antonio Marku
Trajner: Mirsad Jonuz, i konfirmuar

BYLISI
Afrime: Edison Ndreca (Kastrioti), Donald Mëllugja (Besa), Eridon Qardaku (Vllaznia U19), Davor Taleski (Larisa), Eltun Turabov (Sabah), Majkëll Peçi (Kamza), Ditmar Bicaj (Teuta)

Largime: Dose Kofi, Ildian Shyti (Pogradeci), Aldo Kullira, Alfred Zefi, Eri Lamçja, Mario Bytyçi (Burreli), Mustafa Xhixhiua (Erzeni), Elis Doksani
Trajner: Veljko Dovedan, i konfirmuar

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.