VIDEO/ Në Maqedoni bëhen qesharakë, lojtari fut dy topa në fushë për të ndalur kundërshtarin

0

Një episod qesharak vjen nga kampionati maqedonas. Bëhet fjalë për ndeshjen e luajtur mes Makedonija GP dhe Akademija Pandev, që ka përfunduar në shifrat 1-0. Gjatë një aksioni për skuadrën e Akademija Pandev lojtari kundërshtar ka zgjedhur një mënyrë të çuditshme për të ndalur futbollistin.

Për t’i larguar topin nga këmbët ka përdorur një tjetër top, të cilin e mbante në duart e tij në momentin kur po ndiqte kundërshtarin. Por pas këtij veprimi lojtari vendas e ka pësuar vetë, teksa është vënë në ndjekje të topit të gabuar, duke e lënë futbollistin e Akademija Pandev të vijonte aksionin. Gjithsesi për të mbyllur atë sulm të ekipit maqedonas mendoi arbitri, duke i rënë bilbilit për të sinjalizuar se loja nuk mund të vazhdonte në këtë mënyrë./Sport Ekspres/

Ndodh edhe kjo në LPFMV ?Ndeshja Makedonija Gjorçe Petrov vs Akademia Pandev ?

Gepostet von Sportmania am Sonntag, 23. Februar 2020

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.