VIDEO: Huntelaar, 3 gola dhe rekord në Holandë!

0

Quhet Klaas-Jan Huntelar, është 35 vjeç dhe prej 2 dekadash ka vetëm një detyrë: të shënojë gola. E bën mirë, shumë mirë. Aq mirë, saqë luan ende rregullisht tek Ajaksi i tij, aty ku tashmë thyen edhe rekorde.

Sot Ajaksi mund 6-2 Ekselsiorin dhe ka mbrojtur kreun e fituar më në fund javën e shkuar, ndërsa më i miri në fushë ishte pikërisht Huntelar.

Tre gola, asnjë futbollist në kampionatin holandez nuk kishte shënuar në një ndeshje në moshën e tij, 35 vjeç e 244 ditë!

Janë 340 golat në karrierë për Huntelar, shifra të jashtëzakonshme, që ndoshta trembin edhe Juventusin, edhe pse Huntelar rrallë luan dy ndeshje rresht titullar, kur luhet çdo 3-4 ditë.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.