Browsing Tag

Huntelaar

VIDEO: Huntelaar, 3 gola dhe rekord në Holandë!

Quhet Klaas-Jan Huntelar, është 35 vjeç dhe prej 2 dekadash ka vetëm një detyrë: të shënojë gola. E bën mirë, shumë mirë. Aq mirë, saqë luan ende rregullisht tek Ajaksi i tij, aty ku tashmë thyen edhe rekorde. Sot Ajaksi mund 6-2…

Huntelari kthehet në shtëpi, firmos për Ajaksin

Sulmuesi veteran Klas Jan Huntelar është kthyer në shtëpi dhe ka firmosur për Ajaksin një kontratë një-vjeçare. Holandezi i njohur, i cili vitet e fundit ka luajtur për Shalken në Bundesligë, ka qenë pjesë e Ajaksit në vitet 2006-2009.…