(VIDEO) E turpshme, Ganës “i vjedhin” Botërorin!

0

Gana jashtë Botërorit, por skandali është shumë i madh, aq sa federata ganeze do të kërkojë përsëritjen e ndeshjes në Ugandë, aty ku vjen edhe “vjedhja” më e madhe, si pasojë e një vendimi të arbitrit për të anuluar një të rregullt. Janë sekondat e fundit dhe Ugandë-Ganë është e mbërthyer 0-0, por skuadra mike shënon dhe arbitri anulon për një pozicion jashtë loje, pasi portieri kundërshtar bën gafë dhe nuk mban topin. Por, nga video duket qartë që lojtarët e Ganës janë në pozicion të rregullt…

https://www.youtube.com/watch?v=mH-zBdf9yqs

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.