Tallje në Kategorinë e Dytë, Mamurrasi nuk paraqitet dhe tashmë duhet të përjashtohet

0

Skuadra e Mamurrasit nuk është paraqitur sot në “Liri Ballabani” për të luajtur ndeshjen e radhës me skuadrën e Klosit, megjithëse Federata e Futbollit dhe skuadra vendase kishin marrë të gjitha masat për zhvillimin e saj. Fusha ishte mirëpërgatitur, efektivët e Policisë kishin populluar të gjitha mjediset e stadiumit, shëndetësia kishin sjellë ambulancën dhe prefektura zjarrfikësen.

Gjashtë zyrtarë të FSHF-së, drejtuesit dhe futbollistët e Klosit dhe dhjetra tifozë kanë pritur 45 minuta skuadrën mike e cila nuk udhëtoi drejt qytetit të Burrelit. vëzhguesi Pjetrushi, delegate Laçi dhe treshja e gjyqtarëve kryen “ritin” e tyre, rreshtuan skuadrën e Klosit, shtrënguan duart mes tyre, ekzekutuan topin nga mesi i fushës dhe sinjalizuan fillimin e ndeshjes. Është dashur vetëm një shkelmim topi dhe kryesori Shabani “njoftoi” me vërshëllimën e tij mbylljen e “takimit” Klosi-Mamurrasi. Zyrtarët e FSHF-së nuk thanë çfarë vendimi do të merret nga strukturat e Federatës por lanë të kuptohet se Mamurrasi me këtë veprim të përsëritur  dha lamtumirën Kategorisë së Dytë.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image