Browsing Tag

Speciale

Pesë yjet e harruar që vazhdojnë të luajnë futboll

Jo të gjithë lojtarët kanë fatin të kenjë një karrierë si ajo e Françesko Totit, Xhanluixhi Bufon ose Klaudio Pizarros që vazhdon dhe luan akoma në Gjermani  te Verder Bremeni edhe pse ka i ka mbushur të 40-tat. Pjesa më e madhe e…

Jo vetëm pritje, Selmani dhuron buzëqeshje e shpresë

Portieri i Laçit dhe i Shpresave, dje u ka dhuruar një ditë ndryshe dhe shpresë fëmijëve të Shtëpisë së Fëmijës Krishtlindjet nuk erdhën me borë, por bardhësi ka plot! Dje ishte Gentian Selmani ai që përçoi bardhësinë e zemrës së tij tek…

“Faraonët” e Superiores, ja se si shpërndahen milionat!

Vangjeli qëndron mbi të gjithë, teksa Çani vjen pas me vetëm 5 mijë euro. Megjithatë, Takaj është i shqetësuar, pasi duhet edhe të japë paga të tjera të larta. Te Kukësi rëndojnë bonuset, ndërsa Duro është “pankina e artë” Nga Anton…

Tre mbrojtës, frikë apo risk?

Sistemi 3-4-3/3-5-2 zyrtarisht ka kaluar kufijtë e Italisë, duke u bërë “modë” në Mançester, Londër dhe Barcelonë. Dilemat e një rreshtimi “të ngjizur” nga fryma ofensive në Amerikën Latine, i transferuar në çizmen e “katenaços”, për t’u…