Browsing Tag

Jahmir Hyka

Dita e Shqiptarëve: Kasami, Rashani dhe Hyka protagonistë

Kampionate të ndryshme në mbarë botën kanë filluar të hedhin hapat e parë drejt edicioneve të reja. Futbollistët shqiptarë s’mund të mungonin në spektaklin që ofron ky sport. Në Zvicër Pajtim Kasami i dha fitoren Sionit në përballjen ndaj…

Zyrtare: Hyka me ekip të ri, klubi izraelit e bind

Jahmir Hykja bëhet zyrtarisht me ekip të ri. Lojtari i kombëtares kuqezi, ka firmosur ditën e sotme me ekipin e Makabi Netanias në Izrael. 30-vjeçari ka firmosur për 1 vit e gjysmë me skuadrën izraelite. Hyka do të gjejë në ekip dhe…

Rinovimi, Tirana dhe Kombëtarja: Jahmir Hyka flet hapur

Jahmir Hyka ndodhet në Tirana, pasi kampionati në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka përfunduar. Sulmuesi anësor ka folur për eksperiencën e tij në MLS me San Hoze Ërthkuejks. “E kam pasur ëndërr të luaj në Amerikë dhe m’u plotësua. Viti i…

Operohet Jahmir Hyka, rikthehet muajin tjetër

Probleme për Jahmir Hykën, pasi i është nënshtruar një ndërhyrje për shkak të frakturës së pësuar në mollëzat e fytyrës.  Ai duhet të qëndrojë për 2-3 javë jashtë fushave të blerta, duke qenë kështu një mungesë e sigurt për San Hoze.…