Browsing Tag

Ilkay Gundogan

Ylli i Sitit nuk pranon rinovimin, por as largimin

Të mos pranosh rinovimin e kontratës dhe të presësh përfundimin e saj. Kjo do të jetë strategjia e Ilkaj Gyndoan, që pretendon të imitojë rastin e Aron Ramsej. Mesfushori nuk pranon të zgjasë bashkëpunimin me Sitin, por as të largohet këtë…

Interesimi i Interit, Gyndogan zbulon prioritetin e tij

Ilkai Gyndogan është një nga objektivat e Interit për repartin e mesit të fushës. Gjermanit i përfundon kontrata me Mançester Sitin në verën e vitit të ardhshëm, ndërsa rinovimi nuk ka ardhur ende. Rreth kësaj çështje ka folur vetë…

Pëlqehen dy lojtarë të Guardiolës, Interi hedh hapin e parë

Interi është shumë pranë kualifikimit në Champions Ligë. Diçka e tillë do të thotë rritje e të ardhurave dhe më shumë merkato. Marota dhe Auzilio po bëjnë maksimumin për të përforcuar ekipin. Drejtuesit kanë piketuar dy lojtarë, të cilët…