Browsing Tag

Eintracht Frankfurt

Superofertë, Uest Hemi pranë “bishës” së Frankfurtit!

Uest Hemi është shumë pranë një goditjeje të madhe për sulmin, sepse po mbyll bisedimet me Aintrahtin e Frankfurtit për sulmuesin Sebastien Haller. Francezi, 25 vjeç, është një ndër yjet e Frankfurtit dhe kampionatit gjerman, ku ka mahnitur…

Pasardhësi i Grizman, Atletiko e gjen në Bundesligë

Zëvendësimi i Antuan Grizman nuk është aspak i thjeshtë dhe Atletiko Madrid e mirë këtë fakt. Drejtuesit e klubit spanjoll nuk duan të nxitohen dhe po monitorojnë situatën për të ndërhyrë në momentin e duhur. Një prej emrave që pëlqehet…

Sulmuesi ideal për Konten, Interi nis sulmin për kroatin

Interi po punon në disa fronte për përforcimin e skuadrës. Emri i fundit që ka dalë në skenë është një sulmues, i cili e njeh mirë Serie A. Antonio Konte i pëlqen shumë karakteristikat e tij dhe i ka kërkuar drejtuesve ta transferojnë në…

Befasohen tifozët, Ajntrahti mbetet pa sulm?

Ajntrahti i Frankfurtit zhvilloi një sezon shumë të mirë. Gjermanët ishin shumë afër arritjes në finalen e Ligës së Europës, ndërsa kualifikimi në Champions për sezonin e ardhshëm ju shpëtoi nga duart në javët e fundit. Ekipi ka në sulm…

Barcelona nuk ndalet, akord me goleadorin e Bundesligës

Barcelona po kërkon prej kohësh një sulmues, pasi Luis Suarez është 32 vjeç dhe nuk mund të përballojë më të gjitha ndeshjet e sezonit. Vetë uruguaiani e ka bërë të qartë diçka të tillë duke ftuar klubin t’i gjejë një zëvendësues.…

Shumë oferta për të, Rebiç ka një preferencë

Ante Rebiç është një nga “xhevahiret” e Ajntrahtit të Frankfurtit. Sulmuesi kroat shënoi një nga golat në barazimin 2-2 kundër Verder Bremenit dhe është ngjitur në kuotën e 7 golave në kampionat. Ai ndodhet në një formë të mirë, ndërsa…