Salah jashtë formacionit të vitit, Lovren ironizon FIFA-n

0

Dejan Lovren njihet për karakterin e tij të ashpër që tregon në fushën e lojës, por edhe jashtë fushe gjithmonë është aktiv si në rrjete sociale ashtu dhe në media.

Së fundmi, konkretisht ditën e sotme kroati ka postuar një foto me Mohamed Salah duke dhënë edhe mendimin e tij për formacionin më të mirë të vitit të shpallur nga FIFA. Duket se mbrojtësi kroat nuk është dakord me mos përfshirjen në formacion të shokut të tij të skuadrës.

Lovren gjithashtu ka bashkangjitur edhe një shkrim krahas fotos me Salah ku ka shkruar: “I përfshirë për treshen më të mirë në Botë, por jo dhe aq i mirë sa për t’u përfshirë në 11-shen më të mirë.”
Një reagim deri dikur me të drejtë i mbrojtësit, por nuk ka dhënë një mendim ende, për çmimin e golit më të mirë që mori shoku i tij i ekipit, gol i cili u komentua shumë në çdo media.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.