Lika: Jemi për Europë, dedikim për tifozët

0

 

Tekniku Hasan Lika ka folur për fitores me Kukësin. Timonieri i Luftëtarit e ka thënë hapur për “Supersport” se skuadra e tij tani synon Kupat e Europës.

“Mendoj se edhe loja edhe pikët më kënaqin. Nga disavantazhi zhvilluam një ndeshje të mirë. U bëmë të rrezikshëm dhe bëri që ta fitojmë ndeshjen. Si loja edhe pikët janë në nivelin e duhur”.

“Puna është e të gjithëve, që nga drejtuesit ne si staf, tifozët dhe lojtarët. Kam dedikim për tifozët që ishin për të parën herë të organizuar. Na kanë qëndruar pranë. Ju kam thënë lojtarëve që kur kam ardhur, që do i marrin më seriozisht se vjet, ndaj duhet të japin maksimumin, diçka që e kanë bërë dhe shihet nga rezultatet. Jemi të qetë nga objektivi i mbijetesës. I kam thënë dy ditë më parë skuadrës që ne jemi për Kupat e Europës”.

“Na pëlqejnë të gjitha ngjyrat që përfaqësojm”.

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.