LeBron magjik, barazohet finalja e Lindjes

Kavaliers kanë shfrytëzuar sërish faktorin fushë dhe tashmë do të luhet ndeshja numër 7.

0

Një paraqitje spektakolare nga LeBron Xhejms ndihmoi Kleveland Kavaliers të fitonte109-99 ndaj Boston Seltiks, duke ekuilibruar gjithçka në garën për titullin e konferencës së Lindjes, si dhe vendin në finalen e madhe të NBA-së.

Seria barazohet 3-3 dhe të dielën në Boston luhet sfida vendimtare, aty ku Seltiks nuk mposhtën prej 10 ndeshjesh.

Xhejms mbetet Mbreti, sepse shënoi 46 pikë, shtoi 11 ribaunde e 9 asiste dhe tregoi se është ai MVP i sezonit, edhe pse Kavaliers mund të dorëzohet të dielën, pasi është mundur tre herë në Boston në këto finale.

Ndërkaq, në Perëndim Hjuston Rokets kryeson 3-2 ndaj Golden Stejt dhe është një fitore larg finales së madhe.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.