Kthim, zhgënjim dhe dëmtim për Lionel Mesin

0

Argentina rigjeti Lionel Mesin para miqësores kundër Venezuelës, por ylli i Barcelonës nuk është vetvetja kur luan me kombëtaren. Edhe pse luajti mirë dhe u mundua shumë, sulmuesi nuk mundi të shmangte humbjen e hidhur 3-1.

Sikur të mos mjaftonte humbja, Pleshti ka pësuar edhe një dëmtim. Një problem në kockat e legenit detyron Mesin të mungojë në miqësoren Marok-Argjentinë, të martën.

Kjo ka bërë që Mesi të kthehet në Barcelonë, ku shpresojnë ta kenë gati për kampionatin, por ndërkohë mungesa e tij në Marok ishte e llogaritur dhe dëmtimi duket një justifikim pak i besueshëm.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.