Januzaj dhe Shqipëria: Është Belgjika atdheu im

0

Në një intervistë të gjatë për Daily Mail, Adnan Januzaj ka kujtuar fillimet e karrierës, transferimin nga Anderlehti te Mançester Junajtid, rritja në praninë e gjigantëve si Skols, Gigs e Runi, shpërthimi në arenën ndërkombëtare, vuajtjet me Murinjon e Van Galin dhe dëshirën për t’u rikthyer në majë, duke luajtur për Real Sociedadin.

Ndër të tjera, Januzaj ka folur edhe për zgjedhjen e tij për të luajtur për Belgjkën, kur u futën në garë shumë vende, nga Shqipëria e Kosova, deri tek Anglia: “Kam lindur në Belgjikë, u rrita atje. Për këtë arsye zgjodha Belgjikën. Është vendi ku linda dhe është atdheu im. Viti i parë ishte i shkëlqyer, më pas u vështirësuan gjërat”.

Adnan Januzaj spoke exclusively to Sportsmail about his career in England and his future

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image