Januzaj dhe Shqipëria: Është Belgjika atdheu im

0

Në një intervistë të gjatë për Daily Mail, Adnan Januzaj ka kujtuar fillimet e karrierës, transferimin nga Anderlehti te Mançester Junajtid, rritja në praninë e gjigantëve si Skols, Gigs e Runi, shpërthimi në arenën ndërkombëtare, vuajtjet me Murinjon e Van Galin dhe dëshirën për t’u rikthyer në majë, duke luajtur për Real Sociedadin.

Ndër të tjera, Januzaj ka folur edhe për zgjedhjen e tij për të luajtur për Belgjkën, kur u futën në garë shumë vende, nga Shqipëria e Kosova, deri tek Anglia: “Kam lindur në Belgjikë, u rrita atje. Për këtë arsye zgjodha Belgjikën. Është vendi ku linda dhe është atdheu im. Viti i parë ishte i shkëlqyer, më pas u vështirësuan gjërat”.

Adnan Januzaj spoke exclusively to Sportsmail about his career in England and his future

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online