Gjashtë vite i “kuq”, largimi i radhës nga Partizani

0

Klevis Dalipi nuk do të jetë më pjesë e klubit të Partizanit. Ish-trajneri i “demave” ka bërë të ditur me anë të një postimi në rrjetet sociale se bashkëpunimi midis tij dhe kryeqytetasve është ndërprerë.

Elbasanasi iu bashkua Partizanit në janar të 2013-ës, ku iu besua roli i zëvendës-trajnerit në kohën kur trajneri i Partizanit ishte Shpëtim Duro. Ish-sulmuesi mbajti këtë rol te kryeqytetasit për pesë vite, derisa iu dha mundësia për tu graduar në rolin e trajnerit pas shkarkimit të Sulejman Starovës në mars të 2018-ës.

Gjatë sezonit të shkuar Dalipi punoi në strukturat e akademisë së Partizanit, ku trajnoi për një vit ekipin U19.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.