Futbollisti peruan e pranon: Falkao më tha që barazimi na vlente të gjithëve

0

Peru-Kolumbi 1-1, minutat e fundit të ndeshjes. Ndërkohë, vjen lajmi se Brazili ka shkatërruar Kilin 3-0. Me atë rezultat, Kolumbia shkonte në Botëror dhe Peruja në play-off me Zelandën e Re, një dhuratë, duke parë vuajtjet për kualifikim. Fitorja vlente Rusinë për Perunë, por a ia blente barra qiranë që të rrezikohej?

Falkao këtë gjë ia bëri të qartë peruanit Renato Tapia, duke iu afruar e duke i folur me gjeste e duke mbuluar gojën, ndërsa Tapia pohonte me kokë.

Pamjet bënë xhiron e botës dhe në Kili akuzojnë për trukim, por tani edhe vetë Renato Tapia rrëfen gjithçka.

“Ishim duke luftuar me të gjitha forcat, e dinim që fitorja na çonte në Kupën e Botës. Megjithatë, pak minuta para fundit Falkao m’u afrua dhe më tha që Kili humbi. Barazimi na vlente të gjithëve, ndaj në fund ndeshja u administrua si duhej, nuk mund të rrezikonim kot humbjen”, thotë mesfushori i Fejenordit.

Fjalë të rënda, që konfirmojnë marrëveshje që në futboll ndodhin shpesh, por zor se FIFA do të marrë ndonjë masë.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image