Dedja dorëzohet: Goditje fatale për Lushnjën

0

Hysen Dedja është dorëzuar, praktikisht. Ndeshja kundër Vllaznisë ishte ndoshta shansi i fundit për të shpresuar te mbijetesa dhe u dogj, ndaj tashmë shanset për qëndrim në Superiore janë thuajse zero dhe shkodrani e di mirë.

“Qysh kur fillova punë e kam thënë se do të luftojmë deri në fund për mbijetesë, por me rivalin direkt Vllaznia, në fushën tonë, u mundëm dhe është një goditje shumë e rëndë. Që kur erdha thashë se do të punonim sa më shumë dhe kemi punuar. Sot nuk e prisja këtë humbje, edhe pse na mungonin për kartonë Canka e Alushi. Në pjesën e parë ishim të kujdesshëm në fazën mbrojtëse, nuk rrezikuam, por në pjesën e dytë patëm shanse për të kaluar në avantazh dhe Vllaznia na goditi me gjuajtjen e parë reale në portë. Më pas skuadra u godit moralisht dhe erdhi edhe goli i dytë.

“Më mundi Vllaznia ime? Dua ta shoh sa më lart, por jo kur jam unë përballë saj, mendoj vetëm për skuadrën time.

Premio? Nuk është hera e parë që kemi premio, Këshilli Bashkiak ka vendosur premio gjithnjë, kemi pasur 250 mijë lek të vjetra për futbollist në çdo ndeshje të fituar”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

http://sportekspres.com/wp-content/uploads/2019/02/fotoblinibilta.jpeg