Çudirat e futbollit estonez, si të shënosh pa prekur top!

0

Për të qenë të ndershëm, ne nuk e kemi luksin të bëjmë humor me kampionatet e huaja, sado modestë qofshin, sepse edhe ne vetë kemi 1000 halle e shpesh bëhemi qesharakë.

Megjithatë, ajo që ka ndodhur në Estoni të martën është për Guinness, një rast studimi: SI TË SHËNOSH PA E PREKUR KURRË TOPIN!

Ka ndodhur në ndeshjen e kupës, Levadia Talin-Paide. Nis ndeshja, Paide shkelmon topin nga qendra, disa pasime dhe… Autogol! Me apo pa dashje, pak rëndësi ka. Shihni perlën!

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image