Bajerni ka zgjedhur, pasuesi i Hajnkesit është Kovaç!

0

Pas muajsh të tërë spekulimesh dhe emrash të përfolur, Bajerni i Mynihut ka zgjedhur trajnerin e ri: do të jetë Niko Kovaç!

Trajneri 46-vjeçar po udhëheq Aintrahtin e Frankfurtit drejt kualifikimit për në kupat e Europës dhe ka fituar goxha eksperiencë vitet e fundit, ndaj është gati të kthehet te Bajerni, ku ka qenë futbollist në periudhën 2001-2003.

Deri tani ishte folur për Joakim Lëv, Jyrgen Klop, Julian Nagelsman e Tomas Tuhel, por Kovaç ka fituar garën, sipas Sport Bild dhe Kicker, që zakonisht nuk gabojnë.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.