Asnjë surprizë, Hamilton mbretëron edhe në Itali

0

Ljuis Hamilton ka fituar Çmimin e Madh të Italisë dhe siguron fitoren e gjashtë sezonale në Botërorin e Formula 1. Piloti britanik dominoi tërësisht garën e Monzës, me shokun e skuadrës Botas që kompletoi triumfin e Mercedesit.

Në vendin e tretë u rendit Sebastian Fetel, i cili tashmë dorëzon kreun e renditjes botërore, sepse Hamilton kryeson me 3 pikë më shumë.

I katërti Rikardo, autor i një gare fantastike, ndërsa Raikonen e mbylli i pesti.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here