Angli-Belgjikë ia vlente ta shihje vetëm për festimin e gabuar të Batshuajit

0

Ok, ndeshja Angli-Belgjikë ishte “shitty game”, si thonë anglezët.

Mjaftonte fytyra e Herrit në stol: “What the fuck, kush duron 90 minuta torturë”.

Në fund fitoi Belgjika. Më shumë festoi Anglia. Edhe më shumë festoi Januzaj në fakt.

Por… Festimi i Miçi Batshuajit pas golit ishte perlë, për historinë e futbollit dhe internetit, sepse që sot ajo që bëri sulmuesi u bë legjendë.

Edhe vetë sulmuesi belg e kuptoi dhe bëri humor në Twitter: “M’u desh të shpikja një festim të ri. E di që tani do jem objekt humori, jam shumë idiot”. Sensi i humorit: nota 10.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.