Zyrtarizohet gjithçka, Sampdoria dorëzohet ndaj Milanit!

0

Po përflitej prej kohësh dhe tashmë gjithçka është zyrtarizuar. Sampdoria ka mbyllur kontratën me trajnerin Marko Xhampaolo, i cili që nga sot do të jetë trajner i lirë.

Tashme, tekniku italian pritet të firmosë për Milanin dhe të bëhet trajneri i ri i kuqezinjve. Pak momente më parë, klubi i Sampdorias ka njfotuar zyrtarisht mbylljen e marrëveshjes me Xhampaolon me dakordsinë e të dyja palëve.

Pas gjithë kësaj normalisht që qëndron Paolo Maldini dhe Milani i tij, pasi Xhampaolo do të bëhet numri një i pankinës së “Djallit” tashmë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.