Zyrtarizim në heshtje, Tirana me një përforcim në Shkodër

0

Tirana, edhe pse nuk e ka prezantuar, ka nënshkruar me sulmuesin anësor Gideon Ofori Ofei. 19-vjeçari prej muajit shkurt ishte larguar nga klubi grek i Verias, që e kishte marrë të riun nga Vizion FC në Ganë. Në kryeqytet kishte mbërritur prej kohësh, që në miqësore me Prishtinën.

Është stërvitur normalisht me grupin dhe i ka bindur bardheblutë. Këtë e tregon edhe fakti që trajneri Ze Maria e ka grumbulluar për ndeshjen e sotme me Kukësin. Në fakt në stërvitje e ka provuar edhe në vend të Sentamu, i cili në dy ndeshjet e para nuk ka mundur të shënojë gol.

Ofei ka shtuar “koloninë” e ganezëve te Tirana, pasi pjesë e ekipit janë edhe Vinsent Atingah dhe Uinful Kobinah. Për 19-vjeçarin mund të ketë minuta që sot kundër Kukësit, pasi sikurse dihet Ngo ende nuk është gati për lojë dhe alternativat për sulmin nuk janë të shumta.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.