Zyrtare: Tirana i bëri dalje, tani bëhet “sheik”

0

Tirana, veç afrimeve, ka pasur edhe lëvizje në dalje. Disa prej futbollistëve të huaj e kanë mbyllur me bardheblutë dhe një prej tyre është edhe mesfushori Toni Mauexhe. Futbollistit nga Uganda i përfundoi kontrata dhe te Tirana menduan të mos uleshin të bisedonin sërish dhe e lanë të lirë mesfushorin.

Nuk është dashur shumë kohë që Mauexhe të gjejë ekipin e ri dhe do ta vazhdojë karrierën në Kuvajt. Ai ka nënshkruar me Al Arabi FC dhe gjithçka është zyrtare. Mesfushori te Tirana luajtur dy sezone dhe ka qenë një nga ata që ka luajtur rregullisht në formacion.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.