Zyrtare/ “Nuk e harroj kurrë”! Deshamp tërheq mbrapsht fjalët, fal Benzemanë dhe e dërgon në Euro2021

0

Tashmë është zyrtare. Deshamp ka bërë prapakthehu dhe i ka zgjatur dorën për armëpushim Karim Benzemasë. Ky i fundit që nga viti 2015 nuk ka qenë më pjesë e “gjelave”, teksa trajneri 57-vjeçar e ka dërnuar pas atij konflikti të nodhur mes tij dhe Vlabuenas. Akuzat e sulmuesit të Realit për rracizëm do të sillnin edhe sulme në shtëpinë e Deshamp, që në atë kohë do të shprehej se nuk do e harronte kurrë diçka këtë ngjarje.

Por koha shëron çdo plagë dhe tashmë kreu i pankinës trikolore ka tërhequr mbrapsht fjalët. Megjithëse pak ditë më parë do të thoshte se nuk ishte Santa Klausi për të sjellë surpriza, e kundërta ka ndodhur. Sezoni fantastik i Karim Benzema nuk mund të anashkalohej, prandaj Desham e merr me vete në Euro 2021, ku bashkë me Mbape dhe Grizman do të formojnë një treshe që padyshim tremb çdo kundërshtar./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.