VIDEO/ Goli i mbrëmjes! Trullos 6 lojtarë të Manchester City në zonë, Trossard prodhon spektaklin e vërtetë

0

Manchester City është duke fituar me shifrat 1-2 kundër Brighton në transfertë. Por goli i mbrëmjes ka ardhur pikërisht nga këta të fundit. Trossard ka prodhuar spektaklin e vërtetë në fushë, ku nuk e kanë trembur aspak lojtarët e shumtë të grumbulluar në zonën e rreptësisë.

Futbollisti i Brighton merr një top në minutën e 50 dhe nis të përparojë drejt zonës kundërshtarëve. Përpara e presi ntë rreshtuar lojtarët e Manchester City-t, por Trossard arrin të trullosë 6 futbollistë të “qytetarëve“. 26-vjeçari belg shmang një e nga një kundërshtarët derisa në fund godet topin për ta ndalur më pas në rrjetë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.