Zyrtare/ Nëndetësja gjen timonierin e saj, ish-trajneri i Teutës udhëheq Dinamon në Superiore

0

Tashmë gjithçka ka marrë trajtë zyrtare. Dinamo ka lnjohur sot tifozët dhe opinionin sportiv me trajnerin e ri që do i udhëheqë në këtë rikthim pas shumë vitesh në Kategorinë Superiore. Nëndetësja e kryeqytetit e ka gjetur timonierin e saj dhe ai është Blendi Shkëmbi.

Ky i fundit është përfolur gjatë për të marrë këtë post në klubin dinamovit, ndërsa sot vjen zyrtarizimi nga vete Dinamo. Shkëmbi më parë ka provuar eksperienca në krye të Lirisë së Prizrenit dhe Ballkanit në Kosovë, ndërsa në kampionatin shqiptar ka drejtuar skuadrën e Teutës./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.