Gjithçka është e kryer/ Milani bën blerjen e dytë në merkato, paguan kartonin për mbrojtësin e Chelsea-t

0

Tashmë gjithçka është e kryer, Fikayi Tomorri është lojtari më i ri i Milanit. Vlera e kartonin të lojtarit do të jetë 28 milionë euro me një kontratë 5 vjeçare. Lajmin e kanë konfirmuar 2 gazetarët më të talentuar italianë, Fabrizio Romano dhe Di Marzio.

Pagesa është derdhur në llogarinë e Chelseat dhe tashmë lojtari pritet të kryejë testet mjekësore. Fikayi Tomori është blerja e dytë e Milanit pas portierit të Lille, Maignan. 23 vjeçari iu bashkua kuqezinjve në janar si huazim, por në vetëm pak muaj ia rrëmbeu vendin e titullarit kapitenit Alesio Romanjoli, i cili pritet të largohet nga skuadra./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.