Zyrtare, Marko Pjaca shkon në Gjermani

0

Realizohet goditja e parë e Juventusit në merkato, por në dalje,sspse Marko Pjaca largohet për 6 muaj, me shpresën se do të kthehet talenti i madh për të cilin Juventusi bëri luftë me Milanin me vitin 2017.

Marko Pjaca është një ndër talentet më të mëdhenj në Europë, por karriera e tij mori rrugën e gabuar pikerishtckur në verën e vitit 2016 firmosi për Juventusin. Në Torino kishte konkurrencë të frikshme dhe 22-vjeçari e pa vetëm gjithnjë e më shumë në stol dhe të stresuar nga presioni.

Më pas, erdhi edhe një dëmtim i rëndë që e ndali për një periudhë shumë të gjatë dhe tashmë Pjaca e ka të qartë se në Torino nuk ka të ardhme, të paktën jo nëse nuk luan rregullisht dhe kthehet ai i Dinamo Zagrebit.

Sot ka ardhur edhe lëvizja që konsiderohej e kryer prej ditësh, sepse sulmuesi i ri shkon në Gjermani, të Shalke. Huazim deri në verë, për 1 milion euro plus 500.000 euro bonus në rast se arrin objektivat e paracaktuar.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online