Browsing Tag

Pjaca

Zhoao Feliks vendos “diktatin”, thyen një tjetër rekord

Benfika mori një fitore fantastike 4-2 përballë Ajntraht Frankfurtit, në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Europës përballë tyre. Portugezët bënë një ndeshje të shkëlqyer, në veçanti i riu Zhoao Feliks, që shënoi tre gola dhe asistoi…

Fund i dhimbshëm për Pjacën, ja vendimi i Juves…

Marko Pjaca projektohej si një ndër investimet më të rëndësishme të Juventusit. Por, historia e kroatit te “Zonja e Vjetër”, duket se do të mbyllet me një fund të trishtë me vetëm 20 paraqitje dhe vetëm një gol. Transferimi “bombë” i…

Zyrtare, Marko Pjaca shkon në Gjermani

Realizohet goditja e parë e Juventusit në merkato, por në dalje,sspse Marko Pjaca largohet për 6 muaj, me shpresën se do të kthehet talenti i madh për të cilin Juventusi bëri luftë me Milanin me vitin 2017. Marko Pjaca është një ndër…