Zyrtare | Jo vetëm Jaupaj, Bylis firmos me një tjetër “ish” të Partizanit

0

Skuadra e Bylisit ka qenë ndër ekipet më aktivet në merkaton dimërore. Afrimi më i fundit i klubit mallakastriot është sulmuesi kamerunas Mustafa Xhixhua. Ky është përforcimi i tretë në repartin kryesuesit e Grupit B, që më parë siguruan shërbimet e Eri Lamçes dhe Ardit Jaupajt.

Xhixhua në të shkuarën ka qenë pjese e skuadrës së Partinazit, ku nuk gjeti shumë hapësira dhe më pas u transferua te Erzeni, ku 14 ndeshje gjeti 8 herë rrugën e rrjetës. Në gjysmën e parë të këtij sezoni, kamerunasi ishte pjesë e Burrelit, ku në nëntë ndeshje shënoi tre gola.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.