Browsing Tag

Ballsh

Merr fund bashkëpunimi, Bylis ndahet me mesfushorin

Bylis ka bërë të ditur mbylljen e bashkëpunimit me mesfushorin Alfred Zefi. Në njoftimin e bërë nga klubi mallakastriot në rrjetet socialë është bërë e ditur se pas mbarimit të kontratës së lojtarit të dyja palët kanë rënë dakord që rrugët…

Largimi i dytë në Mallakastër, Bylis ndahet me mesfushorin

Bylis ka zyrtarizuar largimin e mesfushorit Ildi Shyti. Futbollisti pogradecar iu bashkua skuadrës mallakastriote në fillim të sezonit që lamë pas. 26-vjeçari u aktivizua 14 herë nga trajneri Veljko Dovedan. Shyti është lojtari i dytë që…

Besa likuidon Bylisin dhe kap kreun e tabelës

Besa e Kavajës ka mposhtur Bylisin me rezultatin 2-0. Golat për vendasit i shënuan Mëllugja në minutën e 56-të dhe Thaçi në minutën e 84-ët. Humbja ndaj Besës rëndon situatën në kampin mallakastriot, pasi në katër ndeshjet e parë skuadra…