ZYRTARE | “Benvenuto Mister”, Milani prezaton trajnerin e ri

Merr fund pritja për kuqezinjtë

0

Marko Xhampaolo është zyrtarizuar si trajneri i ri i Milanit. Trajneri 51-vjeçar ka firmosur një kontratë 2-vjeçare me opsion rinovimi për një vit të tretë. Xhampaolo vjen pas një eksperience 3-vjeçare te skuadra e Samdorias.

Tekniku italian bëri një punë të shkëlqyer te skuadra ligure, por oferta e “djallit” rezultoi tepër tunduese për të dhe në fund trajneri ia doli të bindte presidentin Ferrero për të prishur me konsensus kontratën.

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.