Valter Fushaj ridel në skenë: Gati të blej Vllazninë

0

Prej kohës së tij Vllaznia nuk po sheh ditë të bardha dhe ata që e kritikonin para disa vitesh, tashmë e kanë kuptuar se Vllaznia ishte shumë më mirë atëherë sesa tani. Valter Fushaj mbetet presidenti i fundit shkodran, që edhe ka fituar trofe, ndaj gjithnjë emri i tij del në skenë kur ka krizë. Megjithatë, duke folur për mediat në Shkodër, Fushaj mohon kontaktet me Bashkinë, edhe pse nuk e fsheh se do të kishte dëshirë të merrte presidencën e klubit.

“Ernest Gjoka nuk është propozim i bere nga unë për të marrë drejtimin e Vllaznisë. Që nga momenti kur kam dhëne dorëheqjen nga presidenca shkodrane nuk kam një raport te tillë me drejtuesit e Bashkisë Shkodër, sa për të dhënë apo sugjeruar emra për skuadrën e Vllaznisë. E ndjek skuadrën kuqeblu jo nga shkallët e stadiumit, por nëpërmjet ekranit, pasi drejtuesit e klubit nuk kanë lënë një vend të posaçëm për mua në tribunën VIP, si ish-president i skuadrës. Për sa i përket privatizimit te klubit, jam i gatshëm të blej deri ne 75% te aksioneve i vetëm.”

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online