Browsing Tag

JArdim

Zyrtare: Henri pa punë, Monako rikthen trajnerin kampion

“Telenovela” Tierri Henri te skuadra e Monakos pati një fund të hidhur. Megjithatë, te klubi nga Principata nuk ka kohë për të “vajtuar”. Pasuesi i Henrisë do të jetë pikërisht ai që i liroi vendin francezit tre muaj më parë, Leonardo…

Kaos total, as Henri nuk i bën derman Monakos

Kur Leonardo Zhardim u pushua nga puna te Monako, para pak javësh, pyetja e madhe ishte: vërtet ai ishte problemi që Monako e ka nisur kaq keq sezonin? Erdhi djali i shtëpisë Tieri Henri, por asnjë ndryshim, ose edhe më keq. Sot erdhi…

“Arkitekti” i Monakos në treg, edhe Milani në garë

Prej pak javësh Ish-trajneri i Monakos Leonardo Zhardim është pa punë, sepse u pushua për shkak të fillimit të dobët të sezonit. Një vendim i dhimbshëm, pasi bëhej fjalë për një ndër trajnerët më të mirë në qarkullim, i cili te Monako…

Zhardim: Dua ndeshjen perfekte, zgjidhet në Torino

“Juventusi është një skuadër e madhe, me forcë dhe eksperiencë. Do të jetë një ndeshje shumë e vështirë. Duhet të bëjmë ndeshjen perfekte, si në planin sulmues, ashtu edhe atë mbrojtës”. Trajneri i Monakos, Leonardo Zhardim, kërkon ndeshjen…

Nga sherrxhi në hero, Zhardim: Futbolli francez vlen

Trajneri i Monakos Leonardo Zhardim ka filluar të fitojë zemrat e të gjithëve me futbollin e bukur e sulmues që aplikon. Pasi nuk ka luajtur thuajse fare si futbollist profesionist, portugezo-venezuelani ka trajnuar për herë të parë në…