Zaneti i qartë: Rapidi? Short i mirë, nuk më takon mua të flas për… Nedved

0

Në Nion të Zvicrës, është hedhur sot shorti i Europa Ligë. Interi “gjen”  Rapidin e Vjenës, një short ky shumë i favorshëm për zikaltrit.

Zëvendës presidenti i Interit, Havier Zaneti është ndalur për të folur para mediave menjëherë pas shortit : “Gjithçka shkoi mirë, por asnjëherë nuk ka ndeshje të thjeshta. Ne do të shohim cfarë do të ndodhe, por tek klubi ekziston një besim i madh. Ndjej keqardhje për eliminimin nga Champions, por tani duhet të shohim realitetin dhe Europa Ligë është kompeticion prestigjioz.”

“Sa i përket fjalëve të Nedved, unë nuk jam ai që duhet të përgjigjem.Sa i përket merkatos, në janar do të bëhen vlerësime dhe do ndërhyjmë nëse e shohim të arsyeshme.” Ndeshja e parë mes Rapidit dhe Interit  do të zhvillohet në Austri me 14 shkurt, ndërsa e kthimit, një javë më pas.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.