Zaneti i përgjigjet Mançinit për të huajt: Kush është më i miri?

0

Trajneri i Italisë, Roberto Mançini ishte i mendimit se në Italia duhet t’u jepet më shumë dora lojtarëve të rinj italian, para atyre të ardhur, por nuk ka qenë i këtij mendimi menaxheri i Interit, Havier Zaneti, i cili e ka kundërshtuar numrin një të stolit italian.

Flamuri i Interit ka theksuar se Mançini është njeriu i duhur për të ringritur Italinë, por në këtë pikë ai gabon, pasi duhet të luajë ai që ka më shuam talent dhe ai që e meriton.

“Pas dështimit në kualifikueset e Botërorit është e nevojshme që të punpojmë më shumë për të rritur italianët e rinj. Mançini është njeriu i duhur për këtë punë. Në kampionat nuk duhet të ketë dallime, por duhet të vlerësohet gjithsecili nga talenti i tij. Duhet të luajë ai që është më i miri”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.