Xhenoa merr talentin e Juventusit, ja formula

0

Më në fund, ka ardhur firma. Pas turneut në Amerikë, sulmuesi i ri i Juventusit, Andrea Favili do të vishet kuqezi dhe do të bëhet futbollist i Xhenoas, pasi klubet kanë rënë dakord mbi gjithçka: huazim me 5 mln euro dhe e drejtë blerje për 7 milionë euro të tjera.

Klubi bardhezi ka siguruar edhe blerjen e lojtarit fiksuar në 21 mln euro për verën e ardhshme dhe 24 mln euro pas dy sezonesh.

Nesër, Favili do të bëjë vizitat mjekësore. Favili, që sezonin e shkuar luajti në Serinë B me skuadrën e Askolit, në turneun amerikan ra në sy duke shënuar 2 gola në 3 ndeshje.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.