Vila i sigurt: Takaj bën sërish ekip për titull!

Në Korçë duan ta mbajnë moralin lart dhe çdo ditë nga një lojtar po shfaqet para mediave dhe po flet. Optimizmi nuk mungon dhe këtë herë e ka shprehur mesfushori Emiljano Vila, i cili shprehet i sigurt se korçarët po forcohen.

“Duke e ditur se janë larguar disa lojtarë, grupi po bëhet dhe unë ndihem mirë këtu. Shikoj punën time. Për në Shqipëri jam i kënaqur këtu ku jam, kështu që shpresoj që dita-ditës të vijnë edhe lojtarë të tjerë dhe të bëhet grupi edhe më i fortë. Për në Shqipëri ndihem shumë mirë”.

Tanimë në krye të Skënderbeu është Orges Shehi dhe këtë fakt durrsaku e komenton kështu: “Normal Shehi ka shumë vite këtu dhe e njeh ambientin shumë mirë. Jam i kënaqur për mënyrën se si po stërvitemi deri tani. Kemi disa ditë që e bëjmë diçka të tillë dhe të gjithë janë të kënaqur. Dita-ditës do bëjmë më mirë. Është edhe puna jonë t’ia bëjmë më të lehtë Shehit dhe ta fusim në ritëm”.

Besimi te presidenti Takaj është maksimal dhe këtë Vila e shpreh hapur: “Presidenti Takaj ka vite që e shpall Skënderbeun kampion, kemi qenë edhe në grupe të Europa Ligës. Ai do bëjë sërish ekip pretendent. Ka edhe lojtarë të rinj që vijnë, një pjesë e grupit ka qëndruar, por do vijnë edhe 2-3 të tjerë. Normal që Skënderbeu ka vite që del kampion dhe sërish futet për ta bërë diçka të tillë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online