Browsing Tag

Emiljano Vila

Transferimi në Greqi, Emiljano Vila zbulon “sekretet”

Emiljano Vila do të jetë pjesë e Kërkyrës në Greqi, ndërkohë që ka thënë edhe fjalët e para pas transferimit. Mesfushori tregon se ka qenë trajneri që ka këmbëngulur ta ketë në ekip. Projekti ka qenë ai që ka ndikuar që mesfushori të thotë.…

Vila nuk harron korçarët, momenti i falënderimeve

Emiljano Vila u zyrtarizua sot pjesë e Kërkyrës në Greqi, teksa ka nënshkruar për dy vite. Gjashtë muajt e fundit te Skënderbeu mesfushori i ka shijuar shumë dhe largimi i tij ka ndodhur përmes falënderimeve. “Faleminderit nga zemra…

Vila zyrtarisht në Greqi, firmos për dy vite

Emiljano Vila u largua nga Skënderbeu vetëm pas gjashtë muajsh. Mesfushori durrsak do të rikthehet të luajë në Greqi, ku më parë është aktivizuar me Pas Janinën. Kërkyra është ekipi i ri i Vilës dhe në fakt lajmi ishte bërë i ditur prej…

Vila me skuadër të re, largohet nga Shqipëria  

Emiljano Vila e ka mbyllur me Superioren. Mesfushori i cili në janar kaloi nga Partizani te Skënderbeu, është larguar prej korçarëve dhe sezonin e ardhshëm do të luajë në Greqi me skuadrën e Kërkyrës (Korfuzit) sipas Supersport. Korçarët…

Vila i sigurt: Takaj bën sërish ekip për titull!

Në Korçë duan ta mbajnë moralin lart dhe çdo ditë nga një lojtar po shfaqet para mediave dhe po flet. Optimizmi nuk mungon dhe këtë herë e ka shprehur mesfushori Emiljano Vila, i cili shprehet i sigurt se korçarët po forcohen. “Duke e…