VIDEO | Xhenoa rikthen Romën te fitorja, Di Françesko gati për “ferrin juventin”

0

Skuadra e Romës është rikthyer të fitojë, dukë i dhënë fund ecurisë negative të javëve të fundit. Ndaj Xhenoas në “Olimpico”, lojtarët e Di Françeskos nuk e patën aspak të lehtë, por në fund tri pikët u morën dhe ambienti në skuadrën romane fiton pak qetësi, para ditë para një trasnferte “ferri” si ajo e fundjavës së ardhshme ndaj Xhenoas.

Një gafë e portierit Olsen u dha avantazhin miqve në minutën e 17-të. Gjithçja u vu në baraspeshë nga një goli i Fazios, por Xhenoa gjeti golin e dytë me Hijlemark pak minuta më vonë. Në limitet e pjesës së parë talenti holandez Xhastin Klajvert barazon shifrat në 2 – 2.

Një aksion me pasime të shpejta konkretizohet siç duhet nga Kristante, i cili i jep avantazhin të tijve. Në pjesën tjetër të takimit, ekipi roman u tërhoq mbrapa për të ruajtur rezultatin, diçka që e bënë shumë mirë, pasi miqtë nga veriu i Italisë nuk mundën të barazonin shifrat.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.