VIDEO | “Vetëvrasje” e Totenhemit, Liverpuli gati të “arratiset”

0

Totenhemi ka befasuar duke u mundur me përmbysje në “Wembley” nga Uolverhempton me rezultatin 3 – 1. “Gjelat” vinin në këtë takim pas pesë fitoresh radhazi, dhe pas këtij rezultati, Sitit të Pep Guardiolës i jepet shansi për t’u rikthyer sërish në vend të dytë.

Fulhem mundi kundërshtarin Hadërsfilldit falë golit të minutave të fundit të Mitroviç, ndërsa me rezultat fitore regjistroi dhe Brajton ndaj Evertonit. Një tjetër surprizë e mbrëmjes ka qenë dhe fitorja e Kardifit në transfertën e Leister Sitit.

Brajton – Everton            1 – 0
Shënues: Lokadia 59’

Fulhem – Hadërsfilld      1 – 0
Shënues: Mitroviç 91’

Lester – Kardif                   0 – 1
Shënues: Kamarasa 92’

Totenhem – Uolves        1 – 3
Shënues: Kejn 22’ / Boli 72’ , Himenez 84’, Helder Kosta  87’

Uotford – Njukasëll        1– 1
Shënues: Dukure 82’, Rondon 29’

 

Standings provided by Sofascore LiveScore

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.