VIDEO/ Vedat Muriqi ndizet përsëri në Spanjë, sulmuesi shqiptar i tund rrjetën Atletikos së Simeones

Vedat Muriqi ka gjetur përsëri rrugën e rrjetës në Spanjë. Pas disa javëve pa shënuar, sulmuesi shqiptar është ndezur sërish, duke i dhënë avantazhin Majorkës. Në minutën e 68 të takimit skuadra ishullore fiton të drejtën e një 11 metërshi dhe pranë pikës së bardhë të penalltisë qendron Vedat Muriqi.

Shtatlarti fiton duelin me Jan Oblakun, duke e dërguar topin pas shpinës së tij. Majorka udhëheq me rezultatin 1-0 kundër Altetikos së Madridit, ndërsa kanë mbetur ende minuta për të ndryshuar fatin e takimit./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online