VIDEO | VAR dhe polemika, përmbysje e çmendur e Napolit

0

Napoli e mbyll për të dytin vit radhazi si skuadra e vendit të dytë e tabelës së Serie A. Djemtë e Karlo Ançelotit mundën Kaljarin me një përmbysje të çmendur, ku vendimtar ishte ndërhyrja e sistemit VAR.

 

Vizitorët nga Sardenja dolën të parët në avantazh me anë të Pavoletit, ndërsa përmbysja e napolitanëve filloi në minutën e 85-të me golin e Mertens. Kur po luhej minuta e fundit e kohës shtesë një penallti e akorduar me VAR u ekzekutua siç duhet nga Insinje.

Napoli 2 – 1 Kaljari
Shënues: Mertens 85’, Insinje 90+4’ / Pavoleti 63

 

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.