VIDEO | “Vangjel Zguro është një bishë”, ky aksion çmend amerikanët!

0

Vangjel Zguro në verë iu bashkua Kukësit me kërkesë të Peter Pakult, por austriaku u largua shpejt dhe me ndryshimin e trajnerit gjërat nuk shkuan mirë për pogradecarin që luan në krahun e majtë të prapavijës.

Në janar u gjet gjuha e përbashkët dhe Zguro zgjidhi kontratën me marrëveshje, për t’u larguar drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Atje është pjesë e Çatanoga Red Ulvs, në USL, dhe luan rregullisht.

Në ndeshjen e fundit Zguro ka qenë protagonist në një aksion në prapavijë dhe klubi amerikan ka postuar edhe një video. Për t’u veçuar diçitura: “Vangjel Zguro është një bishë”.

We had to share this moment of defensive wizardry from last Saturday's match….Vangjel Zguro is a BEAST ??#RedWolvesSC

Gepostet von Chattanooga Red Wolves SC am Dienstag, 9. April 2019

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.