“Zonja”, 20 vite pa pësuar dy gola në debutim, por ashtu si atëherë…!

0

Kievo-Juventus ka mbaruar 2-3, por sigurisht që një statistikë është rikthyer në mendje, ose ka arritur që të përsëritet… Bëhet fjalë për dy golat e pësuar nga bardhezinjtë, të cilët sipas të dhënave, kishin plot 20 vite, që prej vitit të largët 1998, që në debutim kundërshtari nuk i shënonte dy gola.

Në atë vit, pra 1998, në sfidën hapëse të kampionatit, në Peruxhia, do të fitonte 4-3, por çfarë ndeshje me emocione dhe frikë…

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.